תכשיטים

מה זה יהלומי מעבדה ומה אתם צריכים לדעת עליהם

מה זה יהלומי מעבדה Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

מה זה יהלומי מעבדה? יהלומי מעבדה הם יהלומים שנוצרים במעבדה. אלה אינם יהלומים שנכרו באופן טבעי וככאלה, הם יכולים להיות זולים יותר מיהלומים שנכרו. העתקי יהלומים אלה קיימים כבר זמן מה, אך רק לאחרונה הם הפכו פופולריים בקרב הציבור.

יש הרבה מחלוקות סביב האבנים האלה שנוצרו במעבדה ואנשים רבים מאמינים שהאבנים האלה הן רק חיקויים זולים של הדבר האמיתי.

מה זה יהלומי מעבדה

בהמשך לפסקה הקודמת, יהלומי מעבדה נוצרים על ידי ריסוק אטומי פחמן יחד בלחץ ובטמפרטורה גבוהים, מה שמאלץ אותם להתגבש.

היהלומים לא באמת נכרים מהאדמה, אלא נוצרים במעבדה. יהלומים אלה שנוצרו במעבדה עשויים מאותו חומר כמו יהלומים שנכרו, אך הם גדלים במעבדה ולא נחפרו מהאדמה.

כאשר משווים את שתי האבנים הללו זו לצד זו, קשה לדעת איזו מהן אמיתית ואיזו מזויפת. הדרך היחידה לדעת אם יהלום הוא טבעי או סינתטי היא לקחת אותו לגמולוג מומחה שיוכל לבחון אותו במיקרוסקופ.

יהלומים שגדלו במעבדה אינם בעלי ערך כמו יהלומים טבעיים, אך הם יכולים להיות נוחים יותר עבור אנשים שאינם יכולים להרשות לעצמם לקנות אותם או שרוצים להשקיע בהם עבור ערכם העתידי.

חשוב לדעת

יהלומי מעבדה נוצרים במעבדה. התהליך נקרא שקיעת אדים כימית, והוא כולל שימוש בתנורים בטמפרטורה גבוהה.

יהלומים שנוצרו במעבדה משמשים לעתים קרובות כסימולנטים של יהלומים מכיוון שהם נראים דומים ליהלומים טבעיים. יש להם אותה קשיות וברק, כמו גם אותו מקדם שבירה ופיזור. הם גם עמידים מאוד, וזה אחד המאפיינים הבולטים שלהם.

יהלומים שנוצרו במעבדה מיוצרים בדרך כלל במעבדה על ידי תהליך הנקרא שקיעת אדים כימית (CVD).

יהלומים שנוצרו במעבדה ידועים גם כיהלומים מתורבתים. יהלומים שנוצרו במעבדה מיוצרים בדרך כלל במעבדה על ידי תהליך הנקרא שקיעת אדים כימית (CVD).

תפריט נגישות אתר