בריאות ורפואה כללית

טיפול בציפורן חודרנית בדרך טבעית

טיפול בציפורן חודרנית Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

ציפורן חודרנית היא סוג של פציעה בכף הרגל המתרחשת כאשר הציפורן צומחת לתוך העור וגורמת לכאב, נפיחות וזיהום. הציפורן עשויה להיות אדומה, נפוחה וכואבת גם כשהיא דוחפת לתוך העור. היא יכולה להתפתח בכל חלק של כף הרגל, אך לרוב מתרחשת בכדור כף הרגל או בין אצבעות הרגליים. זה משפיע בדרך כלל על אנשים שיש להם ציפורניים ארוכות או מעוקלות, שהם מעל גיל 50 או שיש להם סוכרת.

ציפורן חודרנית היא מצב כואב ומציק. אבל, החדשות הטובות הן שיש כמה דרכים טבעיות של טיפול בציפורן חודרנית. ניתן לטפל בציפורניים חודרניות על ידי טבילה באמבטיה חמה או מקלחת חמה. המים ירככו את העור ויקלו על הציפורן לדחוף החוצה. אתם יכולים גם להשתמש בשקית קרח על הבוהן או להפעיל לחץ עם האגודל על החלק האחורי של כף הרגל במשך 15 דקות בכל פעם עד שהציפורן יוצאת.

ניתן לבצע טיפול בציפורן חודרנית גם באמצעות תרופות, ניתוחים או על ידי כריתת החלק של הציפורן שצמח לתוך העור. אם יש לכם ציפורן חודרנית, חשוב שתטפלו בה כדי שהיא לא תחמיר.

אפשרויות נוספות של טיפול בציפורן חודרנית

ציפורניים חודרניות הן מצב שכיח בו הציפורן צומחת לתוך העור. לעתים קרובות הן מופיעות על הבוהן הגדולה, שם הן גורמות לכאב ואי נוחות. הן נגרמות על ידי מספר גורמים כולל גנטיקה, טראומה ונעליים בעלות התאמה לקויה. טיפול בציפורן חודרנית משתנה בהתאם לגורם לבעיה.

אפשרויות הטיפול כוללות:

  • ניתוח - זה נעשה בדרך כלל כפרוצדורה חוץ תחת הרדמה מקומית עם חתך קטן שנעשה ליד בסיס הציפורן
  • גזירת ציפורניים - זה נעשה באמצעות קובץ או לוח אמרי. הציפורן גזוזת בסמוך עם העור סביבה
  • סד - ניתן לעשות זאת באמצעות עטיפת תחבושת או גבס המכסה את שתי אצבעות הרגליים

תפריט נגישות אתר